Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Спортско дружење во тренинг кампот на Вардар

 

Општина Гази Баба, Општинскиот фудбалски сојуз Гази Баба, Сојузот на училишен спорт Гази Баба и Фудбалскиот клуб Вардар, во тренинг кампот на Вардар во Хиподром, организираа неколкучасовно спортско дружење на околу 100 деца на возраст од 8 и 9 години, кои тренираат во младински фудбалски школи во Гази Баба.

 

За време на настанот, младите идни фудбалери се сретнаa со фудбалерите и ракометарите од Вардар и имаа можност да го разгледаат тренинг кампот во Хиподром.

 

Градоначалникот Тони Трајковски истакна дека целта на настанот е другарување преку спортски активности а воедно и запознавање на децата со професионалните услови кои ги нуди тренинг кампот Вардар за да се мотивираат да продолжат со спорт и во иднина, со надеж дека некои од нив ќе бидат врвни спортисти и репрезентативци на Р.М.

 


27.03.2016

 

 

 

Air Jordan 1

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree