Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Средба со експерти од ЕУ, УНДП и Уницеф

 

Градоначалникот Тони Трајковски во својот кабинет оствари средба со експерти од ЕУ, УНДП и Уницеф.

На состанокот се разговараше за состојбата за време и по поплавата во општина Гази Баба.

Градоначалникот го објасни текот на случувањата почнувајќи од вечерта од 06.08.2016, како се реагираше и како течела целата организација за справувањето за време на невремето и санирањето на штетите од поплавата.

Тој се заблагодари на експертите за пренесувањето на нивното искуство, за справување со последиците во вакви ситуации.

На состанокот присуствуваа и дел од координаторите од месните заедници кои беа погодени во поплавите, како и претставници од општината кои работеа на терен во санирање на последиците од невремето.

На крајот на средбата експертите ја пофалија општината Гази Баба како и институциите од државата за брзото реагирање во кризната состојба и го пофалија начинот на поставување на координатори по улици од погодените населени места, кој допринел до одличен систем кој дал одлични резултати.


02.09.2016

 

Nike Air Max

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree