Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Средба со граѓани од Автокоманда

Средба со граѓани од Автокоманда


 

Градоначалникот Тони Трајковски, градоначалникот Коце Трајановски, членови на Советот на општина Гази Баба и претставници од општинската администрација и Јавните претпријатија, имаа работна средба со жителите од УЗ Автокоманда, на која се промовираше новиот парконг простор кој се наоѓа помеѓу улиците „Лазар Поп Трајков“ и „Бапчор“, кај амбулантата во н. Автокоманда.

 

Новиот паркинг простор е со површина од 1375 m2 и паркинг места за околу 40 возила.

 

Вредноста на овој проект е 3.830.000 денари.

 

Заедно со жителите од Автокоманда беше посетено и спортското игралиште каде се поставува вештачка трева, чија изградба е во тек.

 

Игралиштето е со димензии 20х40 м, а вредноста на Договорот е 2.125.000,00 денари.

 


10.03.2016

 

 

 

nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree