Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Старт на „Илинденски марш 2016"

 

Коњаница од с.Црешево, оваа година се приклучи кон 38-от Традиционален коњички марш што го организира Здружението на граѓани од Горно Лисиче „Илинденски марш 1978", кој стартува денеска во 17:30 часот од паркот „Јане Сандански" во општина Аеродром, а ќе заврши на 2 август во Крушево, со прослава на најголемиот македонски национален празник – Илинден.

Во испраќањето на коњаниците од црквата Св. Спас во село Црешево присуствуваа претставници од оштината, жители на селото и подржувачи на традицијата.


27.07.2016

Trava Mista Cano Alto

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree