Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Светски Куп во стрелаштво

 

Од 28 април до 05 мај, во Шкеќин, Полска се одржа Светскиот Куп во стрелаштво, на лица со инвалидитет, каде учествуваа 35 земји.

На овој спортски настан како дел од македонскиот тим, во дисциплината воздушен пиштол на 10м, се натпреваруваше Лидија Крстеска,вработена во општина Гази Баба, каде во конкуренција од 16 жени го освои 5-то место во финалето.

Постигнатиот резултат на Крстеска е над оптималната олимписка норма.

Таа повеќе од 15 години се занимава со овој спорт и редовно учествува на повеќе меѓународни и домашни натпреварувања.

За оваа сезона останува уште државното првенство на Македонија, каде до сега Крстеска има освојувано повеќе златни, сребрени и бронзени медали во изминативе години.

Општина Гази Баба како и досега и понатаму ќе продолжи да ја дава својата поддршка за промовирање на спортот и спортските активности.


19.05.2016

 

nike air veer gs youth black white gold blue hair

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree