Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Учениците од ОУ„Дане Крапчев“ во посета на Американското катче

Учениците од ОУ„Дане Крапчев“ во посета на Американското катче


 

Учениците од седмо одделение од ОУ ”Дане Крапчев” заедно со своите наставници по англиски јазик и волонтерот од “Мировен корпус” Сузи Чени беа во посета на Американското катче во Скопје.

 

Целта на посетата беше учениците да се запознаат со намената на катчето , неговиот начин на работа и воедно им беше презенирана медијатеката, литературата, игрите и начинот на кој може да истражуваат доколку го посетуваат катчето.

 


03.02.2016

 

 

 

Air Jordan 1 Retro High OG Wmns "Panda" CD0461-007 Women/Men Super Deals, Price: $98.03

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree