Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Учениците од ОУ „Вера Јоциќ “ во посета на општината

Учениците од ОУ „Вера Јоциќ “ во посета на општината


 

Во посета на општина Гази Баба беа ученици од 4-то одделение од основното училиште „Вера Јоциќ “, по повод изучување на методската единица Општина, по предметот Општество.

 

Тие се запознаа со работните задолженија и обврски на општинската администрација и имаа можност да поставуваат прашања во рамките на нивните детски интересирања.

 

Учениците имаа средба и со градоначалникот Тони Трајковски кој им ја објасни својата функција во општината, задолженијата и обврските кои произлегуваат од неговото работно место и им даде одговори на нивните поставени прашања.

 


09.03.2016

 

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree