Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Ученици од „Партенија Зографски“ во Гази Баба

 

Градоначалникот Тони Трајковски имаше средба со ученици од ДУЦОР Партенија Зографски, на која присуствуваа директорот и една од професорите од овој центар.

Целта на посетата беше презентација на активностите на работата на учениците со оштетен слух, кои учат во овој средношколски центар.

Тие преку европската програма Ерасмус + соработуваат со повеќе средношколски центри од неколку држави, помеѓу кои се Словенија, Турција, Србија, Црна Гора, Бугарија, Словачка, Чешка, Полска и други, каде разменуваат искуства и знаења во повеќе области.

Градоначалникот ги покани учениците и професорите да се приклучат во некои активности и манифестации кои ги ораганизира општината и заеднички да ги реализираат истите.


24.05.2016

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree