Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Уредување на зеленилото во Гази Баба

 

Општина Гази Баба во соработка со ЈКП „Гази Баба 2007“ го уредуваат зеленилото низ општината. Вработените ги косат тревнатите површини во парковите, зеленилото покрај улиците во урбаниот дел и покрај патот Стајковци – Раштак, како и спортските игралишта во Трубарево, Ергеле, „Гоце Делчев“, Колонија и Идризово.

Во ЈКП Гази Баба работат 45 сезонски работници, од кои 10 како косачи, а за обавување на работите располагаат со 12 тримери, 4 косилки, еден телескоп и едно тракторче за косење.

Општина Гази Баба апелира до заедниците на станари и до сопствениците на индивидуалните станбени згради да ја косат тревата и да ги уредуваат приодите кон станбените згради и индивидуалните куќи.


18.04.2016

Boots

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree