Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Велигденска прослава

 

Kорисниците од „Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови“ од Маџари ги одбележаа Велигденските празници. Социјалниот работник организираше Велигденска работилница каде старите лица имаа прилика да ја покажат на дело својата креативност. Тие се натпреваруваа во три категории.

За најубаво Велигденско јајце беше прогласено јајцето на Мирка Митевска. За најубав аранжман на Велигденска маса беше прогласен аранжманот на Љубица Ристеска, а за најубав цветен аранжман се прогласи аранжманот на Владимир Јакимовски. За својот труд и креативност најдобрите добија благодарници.


03.05.2016

Off-White Shoes

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree