Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Во чест на празникот Св. Ѓорѓија

По повод верскиот празник Свети Ѓорѓија - Ѓурѓовден, во црквата Св. Ѓорѓија во н.м. Трубарево се одржа манифестацијата „Ѓурѓовденско чествување“. Оваа манифестација се одржува втора година и е дел од Програмата за култура на општина Гази Баба за 2016 година.

 

Во преубавиот амбиент на црквата во Трубарево, настапија културно уметнички друштва од с. Дедино Радовиш, Ѓурѓево Република Србија општина Илинден и ЦМф Митеви.

Најмладите го презентираа културното богатство и фолклорот од местата од каде доаѓаат со што ја одржуваат вековната традиција.

Пред големиот број на граѓани, присуствуваше и градоначалникот Тони Трајковски, кој на сите присутни им го честита празникот, а на гостите им посака пријатен престој во нашата општина.


06.05.2016

 

Nike Air Max 270

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree