Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Во чест на Св.Кирил и Методиј

 

По повод празникот Свети Кирил и Методиј , во н.м Стајковци , по четврти пат се одржа манифестација со која се одбележа празникот,кој воедно е и слава на ова населено место.

Со интерпретација на народни песни на сцената настапија ученици од основното училиште „Кирил и Методиј“ , како и играорци од КУД „Вапцаров “, КУД „ Анпо-Скопје“ и КУД „Јонче Христовски“.

Свој настап имаа и : Аце Трифуновски; Баже, Јуле и Бојан Маротови; Даниела Темелковска и Марјан Коцев.

На настанот присуствуваше и градоначалникот Тони Трајковски, кој се обрати пред големиот број на граѓани и им го честита празникот.


24.05.2016

 

Mens Flynit Trainers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree