Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Вонредна Седница на Совет

 

Советот на Општина Гази Габа ја одржа 48мата(вонредна) седница на советот на Општина Гази Баба, по повод невремето и штетите од елементарната непогода кои се направија на територијата на општината на ден 06.08.2016 година

На седницата се усвои информацијата на градоначалникот за текот на активностите поврзани со штетите од елементарната непогода.

Исто така, членовите на советот донесоа одлука за формирање на комисии за процена и утврдување на штета настаната од природни непогоди и други несреќи(по итна постапка) и одлука за доделување за еднократна парична помош на семејствата на починатите од елементарната непогода( по итна постапка) која изнесува 100 000 денари.


07.08.2016

Air Force 1 Sage Low

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree