Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Втора фаза за изградба на атмосферска канализација во Триангла

Втора фаза за изградба на атмосферска канализација во Триангла


 

Министерство за транспорт и врски објави оглас за изградба на атмосферска канализација за н.Триангла.

 

Вкупната вредност на градежните работи изнесува 8,5 милиони денари.

 

Во првата фаза, општина Гази Баба во н. Триангла изгради атмосферска канализација во должина од 950 m, додека во оваа фаза се планира да се изгради канализација во должина од 1200 m.

 

Со реализацијата на овој Проект, ќе се реши проблемот со поплавувањето на дел од улиците и дворовите од атмосферските води, кои го имаат граѓаните од оваа населба.

 


24.02.2016

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree