Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Заврши турнирот на ветерани во Јурумлери

 

Во н.м Јурумлери заврши турнирот во фудбал кој го организираа ветераните од Јурумлери , под покровителство на општина Гази Баба, а по повод празникот Петровден.

Турнирот траеше од 04 Јули до 11 Јули, а на него учествуваа 6 екипи од Гази Баба и од другите општини од градот Скопје.

По одиграните натпревари најдобри беа:

I место – Драчево

II место – Јурумлери 2

III место – Инџиково

Градоначалникот Тони Трајковски на најдобрите им додели победнички пехари како и дипломи за заслужениот успех на Петровденскиот турнир.


12.07.2016

สินค้าออกกำลังกายผู้หญิง คุณภาพ ราคาพิเศษ

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree