Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Здравствена едукација на децата од предучилишните установи

Здравствена едукација на децата од предучилишните установи


 

Општина Гази Баба во соработка со Општинската Организација на Црвениот Крст – Гази Баба и оваа година го реализираа проектот „Здравствена едукација на децата во предучилишните установи „25 Мај “ и „Детска Радост“.

 

Целта на проектот е децата кои престојуваат во големите групи на објектите на детските градинки да стекнат навики за правилно одржување на личната хигиена, миење на раце и заби, надминување на страв од доктор и навики за редовни здравствени контроли.

 


11.03.2016

 

 

 

nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree