Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Акција за собирање на кабаст отпад

 

На 17 и 18.03.2017 година општина Гази Баба во соработка со ЈП Комунална хигиена ќе спроведат акција за собирање на кабаст отпад.

На 17.03 (петок) акцијата ќе се спроведе во УЗ Железара, Автокоманда и Керамидница, а на 18.03 (сабота) во УЗ Триангла, Маџари и Ченто.

Ги известуваме граѓаните кабастиот отпад да го изнесат најдоцна до 10.00 часот, доколку овој термин не се почитува, отпадот нема да биде подигнат.


14.03.2017

 

Nike Air Max 270

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree