Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Акција за собирање на отпадни гуми во Вардариште

 

Комуналната инспекција и инспекција за животна средина на Општина Гази Баба во соработка со Министерството за внатрешни работи и Јавното претпријатие Гази Баба организираше акција за собирање на отпадни гуми во населеното место Вардариште.

На оваа локација, во непосредна близина на поранешната градска депонија Вардариште, живее ромско население во субстандардни услови и има опасност од спалување на гумите за загревање и користење на корисните компоненти.

Во акцијата беа собрани околу 40 отпадни гуми од различни типови на возила и предадени на фирма овластена за постапување со ваков отпад.

Општина Гази Баба редовно организира вакви акции со цел намалување на ризикот од потенцијално загадување на воздухот од спалување на отпад.

10.02.2017

 

 

Nike Air Jordan Retro 1 Red Black White - Buy Air Jordan 1 Retro (white / black / varsity red), Price: $60.85 - Air Jordan Shoes

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree