Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Активности во снежни услови

 

Во изминатите денови на територијата на општина Гази Баба фирмите задолжени за зимско одржување интензивно интервенираат на терен со својата механизација за расчистување на теренот.

Приоритет имаат улиците по кои се движат возила за јавен превоз и угорните улици во н. Железара и н. Ченто. Исто така постојано се интервенира и во сите населени места, Стајковци, Брњарци, Страчинци, Црешево, Виниче, Смилковци, Булачани и Раштак.

Досега се фрлени 130 тони сол и ризла.


10.01.2017

 

Air Force 1 Sage Low

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree