Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Априлијада во Гази Баба 2017

 

Општина Гази Баба и оваа година традиционално со своите најмлади жители го прослави Денот на шегата 1-ви април.

На плоштадот во Автокоманда се одржи централната Манифестација Априлијада 2017 , на која учество земаa децата од детските градинки и учениците од основните училишта од Општина Гази Баба, кои се забавуваа и продефилираа со најубавите маски.

Во забавниот дел настапуваа учениците од основните училишта на општината и учениците членови на балетското студио Еурека.

31.03.2017

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree