Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Јавна расправа по Предлог - Буџетот за 2018

Денес во просториите на општина Гази Баба, се одржа Јавна расправа по Предлог Буџетот на општината, на која присуствуваа жители од урбаните и месните заедници од општината, градоначалникот Борис Георгиевски и општинската администрација.

На Јавната расправа, жителите од општината имаа можност да учествуваат во јавното и транспарентно креирање на Буџетот на општина Гази Баба за 2018 година.

Вработените во општинската администрација направија презентација на Буџетот и Програмите за работа за 2018 година, по која жителите поставуваа прашања на  кои градоначалникот Борис Георгиевски одговараше и ги нотираше нивните предлози, кои би се вклопиле  кои во рамките на можностите на Буџетот за 2018 година.

16.12.2017 

 

adidas

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree