Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Чистење на канали во Гази Баба

 

 

Јавното претпријатие Водостопанство  „Скопско Поле", во изминатиот период вршеше машинско и рачно расчистување на каналите во општина Гази Баба во должина од 8750 метри.

 Во н.м Економија беше расчистен каналот во должина од 300 метри, кај местото викано Шамак-главниот канал(Горна зона)  расчистен беше каналот во должина од 1850м  и во Инџиково дел од каналот со должина од 2200м.

Исто така, се вршеше и машинско чистење на Идризовскиот канал во должина од 370м, а во моментот се работи на расчистување на Инџиковскиот канал, долен дел и каналот кај Дрма.  

Со овие активности се намалува можноста од излевање на атмосферските води и поплавување на земјоделското земјиште, при поголеми врнежи од дожд.

04.08.2017

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree