Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Денови на солидарност во Гази Баба 2017

 

Традиционално и оваа година во рамките на Културно Лето Гази Баба, во паркот „Борис Трајковски“ во населбата Ченто, се одржа манифестацијата „ДЕНОВИ НА СОЛИДАРНОСТА" посветена на хуманоста и солидарноста на граѓаните од Република Македонија и на целиот свет, за време на катастрофалниот земјотрес во Скопје 1963 година.

На манифестацијата настапија естрадните уметници: Круме Спасовски, Марија Петковска, Аце Трифуновски, Али Малинкова, Далибор Даки Ѓошиќ и Марјан Коцев.

27.07.2017

 

 

adidas Mutator

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree