Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Доделени нови Решенија за легализација

 

Општина Гази Баба со денешните 50 Решенија за утврдување на правен статус на бесправно изградени објекти на физички и правни лица, од околу 18.800 поднесени барања за легализација од страна на граѓаните, има поделено околу 6600.

Градоначалникот Тони Трајковски ги подели решенијата и ја нагласи важноста од навремено добивање на информации за градење, бидејќи новите дивоградби се третираат како кривично дело и сите информации за постапката за регуларно и целосно спроведување на законот за градење може да се добијат кај вработените во општината.

Исто така, до сега се изготвени околу 7000 урбанистички пресметки, од кои, за околу 500 се чека уплата на надоместокот, за да може постапката за изготвување на Решенијата за легализација на објектите да се продолжи.

24.03.2017

 

 

Nike KD 11

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree