Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Доизградба на фекална канализација во Економија

 

Градоначалникот Тони Трајковски беше на терен во Економија, каде што направи увид во градежните работи за доизградба на секундарна фекална канализација на улица 9 со краците, во должина од 180 метри.

 По завршувањето на изградбата на секундарната фекална канализација, жителите од оваа улица ќе можат да се приклучат кон истата. Работите ги изведува фирмата Изгрев од Велес.

28.07.2017

 

 

nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree