Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Градоначалникот на средба со Бизнис заедницата

Градоначалникот Борис Георгиевски присуствуваше на состанокот со бизнис клубот на општина Гази Баба, каде ги презентираше предлозите од бизнис секторот кои се вградени во буџетот на општината за 2018 година. 
 
Со претставниците од Министерството за образование и наука, кои денеска присуствуваа на состанокот на бизнис клубот, се разговараше за можностите што ги нуди дуелното образование во техничките средни училишта во општина Гази Баба. 
 
Заклучок од дискусијата беше дека овој процес треба заедно со бизнис секторот, Министертвото за образование и наука и општина Гази Баба да биде приоритет, како во 2018 година со нови програмски содржини во техничките училишта, средношколците да се мотивираат, да се овозможи пракса директно во компаниите, со крајна цел нивно вработување потоа.

23.12.2017 

 

M2k Tekno

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree