Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Играорци од КУД на средба кај Градоначалникот

 

Градоначалникот Тони Трајковски, прими претставници од културно уметничките друштва, кои учествуваат на осмиот меѓународен фолклорен фестивал „Гази Баба 2017". На фестивалот учествуваат играорци од КУД „Ера" од Република Србија, КУД „Цепелиа" од Република Полска, Куд „Разиграна Македонка" од Австралија, КУД „Атакој" од Турција,  КУД „Дорулетул" од Романија, КУД „Седенка" и Ансамблот за народни песни и игри од Република Македонија „Јонче Христовски".

На средбата градоначалникот разговараше со нив од за регионите од кои потекнуваат, специфичностите по кои се одликуваат како и за нивната култура и традиција.

Присутните искажаа благодарност за топлиот прием на Гази Баба, задоволство од посетата на Градот Скопје и се надеваат дека и во иднина ќе продолжат да ја одржуваат пријателската атмосфера кои ја создадоа.

03.07.2017

 

 

Nike React Element 87

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree