Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Камен темелник за изградба на нов објект на Мак Аутостар

 

Градоначалникот Тони Трајковски, генералниот директор на Мак АутоСтар, Зоран Марковски и заменик амбасадорот на Германија во Р.Македонија, Марко Акватичи поставија камен темелник за изградба на новиот комерцијално-деловен објект на Мак АутоСтар кој опфаќа 12.000м2, во кој ќе бидат изградени 7 надземни и 3 подземни нивоа.

На настанот градоначалникот Трајковски и генералниот директор на мак Аутостар и германскиот амбасадор во Макеоднија, разговараа за идните планови и развој на оваа компанија како и можноста за поврзување и соработка на бизнис клубот на општина Гази Баба со Македонско германската комора.

Меѓу другото со изградбата на овој комерцијално- деловен комплекс на подрачјето на Гази Баба ќе се овозможат од 800 до 1000 нови работни места.

14.03.2017

 

 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree