Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Карате турнир „Гази Баба Опен 2017“

 

Во спортската сала „Методија Андонов - Ченто“ во н.Маџари , во организација на карате клубот „Тигар“ и општина Гази Баба, се  одржа 11-от  Интернационален турнир во карате „Гази Баба Опен“, на кој учество земаа 61 клуб од Србија, Албанија, Косово, Словенија, Украина, Бугарија и Македонија. Во дисциплините спортска борба и ката се натпреваруваа вкупно 650 натпреварувачи.

За најуспешни клубови се прогласени: Олимпик спорт –Скопје, Фунакоши Гичин- Скопје и Ускана- Кичево.  Најуспешен натпреварувач во ката е Александар Спасевски  ( КК Фунакоши Гичин),најдобар борец и носител на орденот Филип II Македонски е Столе Смилковски ( КК Олимпик спорт), а за најуспешен ветеран е прогласен Ервин Салкиќ од Словенија.

10.04.2017

 

 

Nike Air Max 270 Black Gold Shoes Best Price AH8050-007 – Buy Best Price Adidas&Nike Sport Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree