Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Мартовско женско авто рели

 

Традиционално и оваа година, по осми пат, во организација на општина Гази Баба и АКК Примо АВЈ, се одржa спортскиот настан „Мартовско женско авто рели“. Настанот започнa на плоштадот во Авткоманда со спретно возење, а продолжи по градската сообраќајна мрежа, при тоа почитувајќи ги сообраќајните знаци и прописи. Натпреварувањето беше поделено во 2 категории: категорија за возила со зафатнина на моторот до 1600 ццм и категорија за возила над 1600 ццм.

На настанот пред присутните натпреварувачки и посетители се обрати градоначалникот Тони Трајковски, на кој му беше врачена благодарница за поддршка на оваа спортска манифестација.

Во релито учествуваа 20 натпреварувачки.

04.03.2017

 

 

Nike Air Max

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree