Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Меѓународен карате турнир „Солидарност опен“

 

Во спортската сала „М.А. Ченто“ во Маџари по 17-ти пат се одржува Меѓународниот карате турнир „Солидарност опен“.

Турнирот е во организација на КК Солидарност, поддржан од Општина Гази Баба и Град Скопје.

Пред големиот број на посетители авој настап имаа 636 натпреварувачи во повеќе категории, во кати и борби.

14.05.2017

 

 

Air Force 1

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree