Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

На терен на локациите зафатени од пожари во Гази Баба

 

Градоначалникот Тони Трајковски беше на терен на локациите зафатени од пожар на територијата на општина Гази Баба.

Во н.м. Булачани вчера околу 12,00 ч. е забележан пожар и пријавен од жителите.

Околу 13,30 ч. противпожарната служба заедно со жителите пристапиле кон гаснење на пожарот кој ја зафатил тревата и ниско стеблестата шума.

На гаснење на пожарот се интервенирало се до 01,00 ч. при што бил локализиран, а биле оставени и дежурни луѓе за следење на состојбата.

Утрово против пожарните екипи, екипи од Дирекцијата за заштита и спасување и од ЈП Македонски шуми, заедно со жителите од околните населени места исто така го гасеа пожарот, кој се проширил кон Липково, Раштак и Булачани.

Во акцијата за гасење на пожарот се ангажирани и два авиони и околу 100 луѓе, Работата ја отежнува силниот ветар и непристапниот терен.

Засега е изгаснат пожарот кај Булачани, а се интервенира во Раштак и Липково.

03.04.2017

true fall red dunks nike boots for women on sale

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree