Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Ново детско игралиште во Стајковци

 

Во дворот на ОУ „Кирил и Методиј“ во Стајковци, се пушти во употреба ново детско игралиште. Игралиштето е донација на ЛинкАкрос со финансиска помош од компанијата Армедиа, со поддршка од општина Гази Баба.

Присутните ги поздравија директорката на училиштето Ана Петровска и градоначалникот Тони Трајковски, кои се заблагодарија на невладината организација ЛинкАкрос и на компанијата Армедиа, на вработените во училиштето и сите кои помогнаа да се направи ова детско игралиште, кое ќе го користат учениците и најмладите жители од Стајковци.

Сите кои учествуваа во изградбата на игралиштето од ОУ „Кирил и Методиј“ добија Благодарници.

Учениците со наставничките за оваа пригода подготвија кратка приредба.

27.04.2017

 

 

Air Jordan 1 GS

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree