Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Одбележан Меѓународниот ден на мајчиниот јазик

 

По повод Меѓународниот ден на мајчиниот јазик, во ООУ „Кирил и Методиј" беше организирана едночасовна работилница со ученици од седмо до деветто одделение на тема „ Без јазик си никој и ништо".

На оваа работилница учениците твореа и истовремено ги збогатуваа своите знаења за мајчиниот јазик, потеклото, неговиот развој, значењето на мајчиниот јазик во одржувањето на културниот идентитет.

На работилницата присуствуваа гости од Министерство за надворешни работи, г-дин Никола Ѓорчев раководител на одделение од секторот за национални приоритети и г-дин Стојче Ристов, кои се запознаа како во училиштето низ образовниот процес се негува македонскиот идентитет, a истовремено се разгледуваа и можностите за идна соработка помеѓу училиштето и Министерството за надворешни работи.

21.02.2017

 

 

Mens Nike Trainers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree