Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Одбележана 18 годишнината од загинувањето на полицајците Кирил Петрушевски и Ерол Готак

По повод одбележувањето на 18 годишнината од загинувањето на полицајците Кирил Петрушевски и Ерол Готак кои во 2000-та година загинаа во село Арачиново, делегација од општина Гази Баба предводена од градоначалникот Борис Георгиевски, заедно со родителите на загинатите полицајци, роднини, пријатели, претставници од 5-та полициска станица, пред споменикот на бранителите кој се наоѓа во кругот на полициската станица Гази Баба во Автокоманда положија свежо цвеќе и им оддадоа почит на загинатите бранители.

11.01.2018 

 

Политика на квалитет

Слободен пристап до информации

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree