Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Одбележување 145 години од раѓањето на Гоце Делчев

 

Почит кон идеологот на македонската револуционерна борба, Гоце Делчев , по повод 145 годишнината од неговото раѓање оддадоа делегација на општина Гази Баба и делегации на државни институции, политички партии, граѓански здруженија, кои денеска положија цвеќе на гробот на Делчев во црквата Свети Спас во Скопје.

Основоположникот на борбата за независна Македонија е роден во Кукуш, денешна Северна Грција а во пресрет на Илинденското востание во 1903-та беше убиен во село Баница.

04.02.2017

 

A

Asics Onitsuka Tiger

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree