Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Одржана 57-та седница на Советот на Гази Баба

 

На 57-та седница на Советот на општина Гази Баба, членовите на Советот разгледаа повеќе прашања од Девниот ред меѓу кои беа усвоени следните:

1. Одлука за воспоставување соработка помеѓу Општина Гази Баба и Град Скопје, за изградба на канализациони мрежи за населените места Трубарево, Ергеле, Гоце Делчев, Јурумлери, Колонија, Идризово и Дрма.

2. Одлука за соработка помеѓу Општина Гази Баба и Град Скопје, за изградба на фекална канализација во населените места Црешево, Смиљковци и Виниче.

3. Oдлуката за воспоставување на соработка помеѓу Општина Гази Баба и Град Скопје, за изградба на водоводна мрежа во н.м Раштак.

4. Oдлуката за воспоставување на соработка помеѓу Општина Гази Баба и Град Скопје, за реконструкција и санација на улици во населените места во Општина Гази Баба.

5. Одлуката за воспоставување на соработка помеѓу Општина Гази Баба и Град Скопје, за санација на ударни дупки на улиците во надлежност на Општина Гази Баба

28.02.2017

 

 

Asics Onitsuka Tiger

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree