Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Основците учат како се работи во општината

 

Во основните училишта во четврто одделение по предметот запознавање на општеството се учи за локалната самоуправа.

За да можат поблиску да се запознаат со службите во општината и нејзиното функционирање беа во посета учениците од основните училишта Стив Наумов и Вера Јоциќ, кои увидоа каде работи градоначалникот и општинската администрација поделена по сектори и одделенија.

Децата разговараа со вработените а добија и одговори на бројни прашања упатени до градоначалникот Тони Трајковски, од областа на локалната самоуправа.

23.02.2017

 

 

Nike KD 11

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree