Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Патронен празник на ООУ „Григор Прличев“

 

ООУ „Григор Прличев“ го прослави својот 53 – ти патронен празник. По тој повод директорката Сузана Танева ги поздрави присутните, а градоначалникот Тони Трајковски им го честиташе патрониот празник на сите вработени во училиштето и на учениците, на кои им порача дека најголемата придобивка од учењето го имаат самите тие и само со знаење можат да бидат подобри личности, кои ќе бидат гордост на општината Гази Баба, градот Скопје и Република Македонија.

По повод празникот на училиштето, учениците со своите наставници по одделни предмети направија презентација, во која се претставија стекнатите знаења и нивната креативност.

24.03.2017

 

 

jordan Release Dates

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree