Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Патронен празник на ОУ „Дане Крапчев“

 

Основното училиште „Дане Крапчев“ го одбележа својот патронен празник. За 39-от роденден на училиштето учениците подготвија богата програма составена од ритмички точки, рецитали, настап на оркестарот и хорот и со тоа ги восхитија многубројните гости.

Градоначалникот Тони Трајковски имаше свое обраќање пред присутните, каде им го честита патрониот празник на наставниците и учениците и им посака успеси во реализирањето на воспитно-образовниот процес.

03.02.2017

 

A

Calzado Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree