Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Предновогодишни посети на градоначалникот Георгиевски

Во пресрет на новогодишните празници градоначалникот Борис Георгиевски ги посети Училиштето за деца со посебни потреби „Иднина", Дневниот центар за деца од улица, Дневниот центар за деца со посебни потреби Железара и дечињата од СОС Детско село.
Традиционално и оваа година општината заедно со Црвен Крст Гази Баба додели новогодишни пакетчиња за дечињата.
 
Георгиевски искажа благодарност до нив за можноста која му ја дадоа да им ги честита новогодишните празници, да им посака многу среќа и здравје во новата 2018 година. Како општина ќе останеме силен партнер на овие институции и во иднина.
 
Исто така, со Општинската Организација на Црвен крст Гази Баба градоначалникот подели и пакетчиња за децата од социјално ранливите семејства.

27.12.2017 

 

Buty treningowe do biegania w terenie

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree