Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Проект „Прва помош на децата во детските градинки“

 

Општина Гази Баба во соработка со општинската организација на Црвениот Крст - Гази Баба и оваа година го реализира проектот „Прва помош на децата во детските градинки “ кои се наоѓаат на територија на општината.

Дечињата имаа можност преку игра да се запознаат со поимот прва помош, давање на помош во домот, заштита од повреди и сл.

Целта во спроведувањето на проектот е кај најмладите да се развие чувството на солидарност, да се подигне свеста за хуманост и да се научи како да се заштитат при повреди.

13.03.2017

 

 

Nike News

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree