Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Георгиевски - Тимоние: Музиката амбасадор за зближување на двата народи

 

Градоначалникот Борис Георгиевски, имаше протоколарна средба со Амбасадорот на Република Франција, Н.Е. Кристијан Тимоние, кој му честита за изборот за градоначалник и му посака успех во понатамошната работа.

На средбата присуствуваше и  деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски.

На почетокот на средбата, градоначалникот Георгиевски му ја претстави личната карта на оштината Гази Баба на Амбасадорот Тимоние и неговата заложба за реализирање на проекти, кои ќе го подобрат животот на граѓаните во општината, посебно осврнувајќи се на проектите од инфраструктурата.

На средбата Амбасадорот се забалагодари за поддршката при реализацијата на Проектот за изградба на најсовремено музичко студио за снимање на филмска музика, кој се наоѓа во Автокоманда, со што ќе се направи промоција на светско ниво на општината и Република Македонија. Градоначалникот Георгиевски потенцираше дека ЈПП со домашна и странска инвестиција е единствен исчекор за иднината, во секој сегмент на делување во општината

Исто така, Градоначалникот и деканот Дујовски, разговараа за заедничката успешна соработка и за проекти кои би се реализирале во иднина.

На крајот на средбата, градоначалникот и Амбасадорот се договорија за понатамошна соработка и реализирање на заеднички проекти.

07.11.2017

 

 

Nike Air Max 90

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree