Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Пуштен во употреба водоснабдителниот систем во Раштак

Градоначалникот Борис Георгиевски беше во посета на н.м Раштак каде присуствуваше на пуштање во употреба на водоснабдителниот систем кој е финансиран од Европската Унија во износ од 7,3 милиони денари, со кофинансирање на општина Гази Баба од 1,4 милиони денари.

  • Комплетно е завршена високата зона во н.м Раштак и е обезбедена количина на вода од 120 м3 во секунда со нов резервоар, кој е функционален и употреблив, изјави градоначалникот Георгиевски.

Наредната година општина Гази Баба ќе продолжи со изградба на водоводна мрежа во ниската зона, во должина од 4 км за да може секое домаќинство во н.м Раштак да добие чиста вода за пиење.

18.12.2017 

 

Nike Footwear

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree