Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Работна средба со претставници од ЈП Водостопанство Скопско Поле

 

Градоначалникот Тони Трајковски заедно со претставници од општина Гази Баба, имаше работна средба со претставници од ЈП Водостопанство Скопско Поле , на која се разговараше за тековните активности и состојбата на каналската мрежа низ општината, со оглед на временските состојби и топењето на снегот.

Се констатираше дека пумпните станици се во фукнција, а во континуитет ќе се продолжи со следење на состојбата на каналите.

Покрај тоа, се разговараше и за отпочнување на изработка на проектна документација за постоечките канали во општина Гази Баба и пробивање на нови.

Присутните претставници на состанокот заеднички ги координаа активностите и ги утврдија приоритетните насоки на кои треба конкретно да се интервенира за изработка на проектна документација за каналскиот систем.

07.02.2017

 

Air Max

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree