Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Се одржа 59-тата Седница на Советот на општина Гази Баба

 

На 59-та седница на Советот на општина Гази Баба, членовите на Советот ги усвоија сите предложени точки на Дневниот ред.

На Дневен ред беа ставени Предлог за Буџетски календар за изготвување на Буџетот на општина Гази Баба за 2018 година, Предлог- Одлука за донесување на детален урбанистички план за Градска четврт ЦС 09, Предлог – Заклучок за усвојување на извештајот за реализација на Годишниот план за енергетска ефикасност на општина Гази баба за 2016 година, како и Предлог- Програма за дополнување на Програмата за работа во областа на располагањето со градежно земјиште во сопственост на Република Македонија, на подрачјето на општина Гази Баба за 2017 година.

13.04.2017

 

womens nike shoes lime green soccer

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree