Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Се одржа 60-тата Седница на Советот на општина Гази Баба

 

На 60-та седница на Советот на општина Гази Баба, членовите на Советот ги усвоија сите предложени точки на Дневниот ред.

На Дневен ред беа ставени Предлог-Заклучок за констатирање престанок на мандат на член на Советот на општина Гази Баба, Предлог-Заклучок за усвојување на извештајот на Верификационата комисија, како и Предлог-Одлука за верификација на мандат на член на Советот на Општина Гази Баба- каде за нов член на Советот на општина Гази Баба беше изгласана Оливера Бошковска.

Покрај нив, беа ставени на Дневен ред и Предлог-Одлука за донесување на Процена на загрозеност на безбедноста на подрачјето на Општина Гази Баба, како и Предлог-Заклучок за усвојување на извештајот за остварување на приходите и извршување на расходите на Буџетот на Општина Гази Баба, за периодот јануари-март 2017 година.

30.06.2017

 

 

Nike Air Force 1 '07 Lv8 Utility White/White-Black-Tour Yellow – nike women flyknit high tops boots shoes sale

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree