Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Турнир во одбојка Гази Баба 2017

Општина Гази Баба го организираше треттиот по ред турнир во женска одбојка за јуниорки Гази Баба 2017, кој се оддржа во спортските сали Методија Андонов Ченто во н. Маџари и Крсте Мисирков во н. Ченто.

Првото место на турнирот им припадна на "Пелистер" од Битола, второто место на "Јанта" од Скопје и третто место освои "Панда" од Врање Р. Србија.

Екипи учесници на турнирот беа "Јанта" Скопје, "Виола" Велес, "Радан Лебане" од Р. Србија, "Форца Ема" од Скопје, "Пелистер" од Битола и "Панда" од Врање Р. Србија.

На турнирот присуствуваше градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски кој на првите три најуспешни екипи им додели пехари, а сите учесници добија дипломи.

04.12.2017 

 

nike air veer gs youth black white gold blue hair

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree