Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Успешно спроведена акција на комуналната инспекција

 

Комуналната инспекција на Општина Гази Баба организираше акција во населеното место Вардариште каде изминатиов период е најчесто контролирано место од страна на општинската комунална инспекција со цел намалување на ризикот од потенцијално загадување на воздухот од спалување на отпад од граѓани.

Во денешната акцијата од страна на комуналната инспекција и на Министерството за внатрешни работи беше фатено лице кое палело електрични кабли со цел да се извади бакарот за продажба. Лицето ќе биде соодветно санкционирано според Законот за јавна чистота.

Апелираме до сите жители во општина Гази Баба да се однесуваат грижливо и совесно кон околината и да не спалуваат опасен отпад(гуми, кабли,мебел, отпадни грејни тела) за што би биле соодветно санкционирани.

22.02.2017

 

adidas superstar damen glitzer silber

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree