Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Велигденски турнир во пинг понг

 

Во организација на Општинскиот сојуз на училишен спорт на Гази Баба, во СЕТУ „Михајло Пупин“ се одржа Велигденски турнир во пинг понг во машка и женска конкуренција. На турнирот учествуваа по двајца ученици во машка и по две ученички во женска конкуренција од сите 11 основни училишта од општина Гази Баба.

Пласман во машка конкуренција
Прво место -Харис Тофиловиќ-ОУ„ Стив Наумов“
Второ место- Асип Азировиќ – ОУ„Дане Крапчев“
Трето место - Лука Атанасовски – ОУ„Вера Јоциќ“
Пласман во женска конкуренција
Прво место - Бојана Михајловска – ОУ„Вера Јоциќ“
Второ место - Суада Имери – ОУ„Кирил и Методиј“
Трето место - Викторија Тодоровска – ОУ„Наум Охридски“

10.04.2017

 

 

AIR JORDAN

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree